Telefón

tel.: +421 (0) 2 546 454 37

email: info-ZVNC-cereality.sk

Vyhľadávanie nehnuteľností
-
- m2

Poradenstvo

Ak chcete predať Vašu nehnuteľnosť

Dovoľte nám priblížiť Vám pár krokov, ktoré vedú k úspešnému a rýchlemu predaju Vašej nehnuteľnosti:

 

1.       Komunikujte s maklérom

Pri obhliadke je to maklér, kto prezentuje Vašu nehnuteľnosť. Je teda  pre dobro veci, oznámiť všetky zmeny, ktoré sa udiali na nehnuteľnosti od poslednej obhliadky, ako rekonštrukcie, zmeny v ponechanom zariadení a pod. Takisto je dobré s maklérom komunikovať plány na rekonštrukciu, nakoľko to z hľadiska predaja nemusí byť finančne pre Vás výhodná investícia. Takisto sa s dôverou obráťte na Vášho makléra pri akejkoľvek pochybnosti, alebo otázky týkajúcej sa Vašej nehnuteľnosti.

 

2.       Navoďte atmosféru

Kupujúci sa rozhodujú podľa prvotného impulzu, tak dodajte Vášmu bytu „WOW“ efekt. Pár detailov pri obhliadke môže zmeniť celkový pohľad kupujúceho. Zapálte svetlá v celom byte, aj keď je vonku slnečno. Poodkladajte všetko nepotrebné, ako napríklad kuchynský riad z odkvapkávača, topánky z predsiene,  vypraté prádlo a podobne. Vymeňte uteráky v kúpeľni a utierky v kuchyni. Správne umiestnené vhodné  dekorácie, alebo zapálené sviečky takisto umocnia pozitívny dojem z Vášho bytu.  Ak potrebujete poradiť, bez problémov sa obráťte na mňa.

 

3.       Odstráňte nedostatky

Opravte všetky drobné nedostatky Vášho bytu ako napríklad kvapkajúci kohútik, nedokončená polička, pokreslená stena a podobne. Pri iba troške námahy a minimálnych finančných nákladoch dokážete prezentovať svoju nehnuteľnosť v tom najlešom svetle a nedáte kupujúcemu šancu na spochybnenie kvality Vašej nehnuteľnosti. Takisto, keď kupujúci uvidí takéto drobné nedostatky, môže začať pochybovať o kvalite vykonanej rekonštrukcie.

 

4.       Odľahčite Vašu nehnuteľnosť

Kupujúci si musí vedieť predstaviť, že si vo Vašom byte dokáže vytvoriť vlastný domov. Čím menej osobných vecí u Vás uvidí, tým jednoduchšie to pre neho bude. Starostlivo zabaľte Vaše zbierky, rodinné spomienkové predmety,  fotografie a pod. a uschovajte ich. Týmto takisto dodáte prietoru vzdušnosť.

 

5.       Udržujte Vašu nehnuteľnosť  čistú

Znie to ako samozrejmosť, ale čo kupujúcich pri obhliadke odrádza najviac, je nečistota a špina. Doprajte Vášmu bytu poriadnu očistnú kúru. Ak máte domácich miláčikov, dbajte aby neboli nikde stopy po strsti, hlavne na textiíliách. Takisto sa snažte odstrániť rôzne zápachy, ako napríklad od cigariet.